HISTORIA I FAKTY

Firma KOLITA rozpoczęła swoją działalność w styczniu 1993 r. w formie spółki jawnej w Śremie pod Poznaniem. Bazą działalności firmy stał się teren zajmowany przez dawny POM (Państwowy Ośrodek Maszynowy) o powierzchni 2 280 m2. Od 2014 w formie prawnej istnieje jako Kolita Sp. z o.o. Sp. k. w Poznaniu. Zakład produkcyjny nadal znajduje się w Śremie, gdzie jego obszar rozrósł się do powierzchni 10 942 m2. Miesięczny przerób stali waha się pomiędzy 400 – 800 ton, w zależności od rodzaju konstrukcji.
Specjalizującym się w projektowaniu, obróbce i montażu konstrukcji stalowych, a także w prefabrykacji konstrukcji malowanych oraz ocynkowanych ogniowo.
Flagowym produktem naszej firmy są konstrukcje stalowe wraz z montażem oraz budową ścian i zadaszenia z obróbką. Wykonujemy elementy dodatkowe w wewnątrz obiektu tj. konstrukcje pod maszyny oraz drobne wyposażenie tj. schody, kraty czy balustrady.
Stale modernizujemy i unowocześniamy nasz zakład produkcyjny zwiększając przy tym poziom automatyzacji oraz podnosząc kwalifikacje firmy, jak i pracowników.

  • image
  • image
  • image
  • image
4734
HALE PRODUKCYJNE
10942
TEREN CAŁKOWITY
6000
KONSTRUKCJI STALOWYCH ROCZNIE
73
PRACUJĄCE W FIRMIE
28
NA RYNKU
33
PRODUKCYJNE

NAJLEPSI W KONSTRUKCJACH STALOWYCH OD 1993 ROKU

NASZ ZESPÓŁ

Dariusz Taciak

Prezes

Sylwia Wojtowiak

Kierownik Zakładowej Kontroli Podukcji

Piotr Maćkowiak

Kierownik Techniczny

Jarosław Michalak

Specjalista ds. maszyn CNC
image
image
image
image
image

UPRAWNIENIA FIRMY I CERTYFIKATY

Potwierdzeniem wysokiej jakości wykonywanych usług jest uzyskanie przez naszą Firmę oraz pracowników świadectw kwalifikacyjnych wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Spełniamy wymagania jakościowe zgodone z zasadami budownictwa w Unii Europejskiej

  • Spełniamy wymagania jakościowe zgodnie z PN-EN ISO 3834 oraz PN-EN 1090-2.
  • Kwalifikacje technologie dla stali S235 i S355 wg PN-EN ISO 15614 lub PN-EN ISO 15613.
  • Pracownicy posiadają o kwalifikacje zgodne z normą europejską PN-EN 9606-1 w metodzie spawania 135 i 111.
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image